2017 SOL Girls' Cross Country All-League

Check out the 2017 SOL all-league selections for girls’ cross country.

NATIONAL CONFERENCE

First Team

Kaylee McCullough

Neshaminy

Chloe Connor

Pennsbury

Megan Coolahan

Council Rock North

Marissa Kilgariff

Council Rock South

Daphne Vorel

Council Rock North

Brittany Gable

Council Rock South

Carolyn Ludes

Council Rock South

Second Team

Megan Schall

Pennsbury

Sophia Marino

Abington

Jordan O’Neill

Neshaminy

Rachel Estey

Pennsbury

Kaite Benincasa

Council Rock South

Victoria Jawork

Abington

Lynne O’Connor

William Tennent

Third Team

Olivia Bing

Council Rock North

Kristen Wandling

Council Rock South

Sarah Needham

Council Rock North

May Norris

Council Rock South

Clare Mullen

Council Rock North

Kaitlyn Pine

Council Rock South

Anna Bogdan

Pennsbury

Honorable Mention

Lexi Deshiel

Neshaminy

Simonet Tan

Bensalem

Hannah Grant

Council Rock North

Madison Webber

Pennsbury

Elie Spasova

Council Rock North

Taylor Stamets

Abington

Tori Parisen

Pennsbury

CONTINENTAL CONFERENCE

First Team

Ariana Gardizy

North Penn

Olivia Dyer

North Penn

Piper Wilson

Central Bucks West

Madi Tomaselli

Central Bucks South

Maeve Gimbert

North Penn

Emmi Simon

Central Bucks West

Julia Flood

Central Bucks West

Second Team

Katie Jenkinson

Central Bucks West

Erin Chinnici

Central Bucks West

Darby Roth

Central Bucks West

Cameron Billingsley

Central Bucks East

Grace Kolbe

Central Bucks West

Lael Flores

Souderton

McKenna Brophy

Central Bucks East

Third Team

Ashley Gordon

Pennridge

Nancy McGrath

Central Bucks South

Laura Bernert

Central Bucks South

Jamie Diedel

North Penn

Jenna Webb

North Penn

Nicole DeHaven

Pennridge

Paige Renneisen

Central Bucks East

Honorable Mention

Autumn-Rose Moody

Souderton

Grace Carpenter

Central Bucks East

Nicole Schmauk

Central Bucks East

Emma Bentch

Souderton

Ximena Treo-Mora

North Penn

Elizabeth Shewbrook

Central Bucks East

Devin Lawn

Souderton

AMERICAN CONFERENCE

First Team

Marygrace Rittler

Cheltenham

Janelle Williams

Cheltenham

Jill Kelly

Upper Moreland

Hayley Ross

Wissahickon

Mary Thompson

Upper Moreland

Madeline Spaulding

Upper Dublin

Sarah Eskew

Upper Dublin

Second Team

Ainsley Olszewski

Wissahickon

Ally Bukstel

Plymouth Whitemarsh

Emma Kedziora

Upper Dublin

Elaina O’Toole

Upper Dublin

Maddy Hippensteal

Wissahickon

Grace Weaver

Hatboro-Horsham

Molly Pappalardo

Upper Dublin

Third Team

Katie Werner

Hatboro-Horsham

Kaitlin Morehouse

Wissahickon

Grace Murphy

Upper Dublin

Catherine Thompson

Upper Moreland

Alexandra West

Hatboro-Horsham

Alexis Morlan

Plymouth Whitemarsh

Sadie Gustafson

Upper Dublin

Honorable Mention

Lauren Palmer

Hatboro-Horsham

Arianna Wallace

Cheltenham

Caroline Stuart

Hatboro-Horsham

Chidinma Ekpendu

Cheltenham

Ashley Choi

Upper Moreland

Abbey Newell

Hatboro-Horsham

Jenna Saunders

Wissahickon