2018 SOL Boys Golf All-League

2018 SOL Boys Golf All-League Selections

NATIONAL CONFERENCE

First Team

 

 

 Name

Grade

School

Pat Laushell

12

Pennsbury

Matt Fleming

12

Council Rock South

Chris Myers

10

Pennsbury

Will Gerrity

11

Pennsbury

Chris Dul

12

Pennsbury

Stephan Skiba

11

Wm Tennent

 

 

 

Second Team

 

 

Jack Gerrity

11

Pennsbury

Griffin Foll

12

Pennsbury

Nick Taylor

10

Council Rock North

Luke Sermarini

12

Neshaminy

Jon Pinciotti

10

Council Rock South

Ryan Reardon

10

Pennsbury

 

 

 

Third Team

 

 

Ethan Finkelstein

11

Pennsbury

Josh Cicco

10

Pennsbury

Dan Fitzgerald

10

Council Rock North

James Zulli

10

Council Rock North

Ryan Foley

12

Wm Tennent

Charlie Molzahn

11

Wm Tennent

 

 

 

Honorable Mention

 

 

Jake Barder

12

Council Rock South

Noah Levine

11

Council Rock North

Zach Preissman

12

Council Rock South

Noah Brodecki

12

Bensalem

Mike Lester

12

Neshaminy

Matt Nowaczyk

12

Bensalem

 

CONTINENTAL CONFERENCE

First Team

 

 

Name

Grade

School

Patrick Sheehan

12

CB East

Luca Jezzeny

12

CB West

Thomas Butler

12

Souderton

James O’Malley

11

Souderton

Jack Dunsmore

10

CB East

Milo Jezzeny

10

CB West

 

 

 

Second Team

 

 

Jack Herbine

11

CB East

Stephen Butler

10

Souderton

Jack Cenci

12

CB South

Brendan Bauer

10

Pennridge

Justin Panner

12

Souderton

Kevin Lydon

9

CB West

 

 

 

Third Team

 

 

Jack Neumann

11

CB South

Ryan Zakrzewski

11

CB South

Conrad Frisch

10

Pennridge

Tyler Dalzell

12

CB West

Colin Kear

12

CB West

Tyler Schulze

12

North Penn

 

 

 

Honorable Mention

 

 

Blake Stewart

10

Pennridge

John Lee

9

CB West

Danny Walsh

12

CB West

Colin Hoy

12

North Penn

Lorenzo Marin

12

CB South

Colin Pallante

12

CB South

 

AMERICAN CONFERENCE

First Team

 

 

Name

Grade

School

Dylan Gooneratne

10

Plymouth Whitemarsh

Gavin O’Donnell

12

Abington

Christian Matt

9

Wissahickon

Sam Barsh

11

Wissahickon

Jarrod Matz

12

Upper Dublin

Jack Marvin

11

Hatboro Horsham

 

 

 

Second Team

 

 

Jesse Stern

11

Plymouth Whitemarsh

Cade Missimer

11

Plymouth Whitemarsh

Jackson Tappen

10

Wissahickon

Ryan Firman

11

Springfield

Noah Sim

10

Hatboro Horsham

Christian Lee

11

Wissahickon

 

 

 

Third Team

 

 

Ryan Sucro

11

Plymouth Whitemarsh

Tim Carrell

12

Hatboro Horsham

Scott Laudenbach

12

Plymouth Whitemarsh

Michael Morris

12

Hatboro Horsham

Carter Gates

11

Abington

Samuel Giordano

11

Abington

 

 

 

Honorable Mention

 

 

Eashen Jutori

11

Wissahickon

Lenny Brenner

11

Plymouth Whitemarsh

Matt Center

12

Plymouth Whitemarsh

Tommy Nadolski

12

Springfield

Ryan Williams

12

Springfield

Austin Maggioncalda

10

Springfield