2018 SOL Field Hockey All-League

2018 SOL Field Hockey All-League Selections
NATIONAL CONFERENCE

First Team

Name

School

Grade

Pos.

Katelyn Cocco

CRS

11

F

Bianca Bonanni

CRS

12

D

Jamie Pennington

Nesh

11

M

Peyton Ritchey

Nesh

11

F

Sophia Schardt

Nesh

12

D

Kayla Connelly

Nesh

12

M

Hannah Barsky

CRN

12

M

Nikki Jackson

CRN

12

D

Sarah Scott

CRN

11

M

Maya Geller

PHS

12

M

Aspen Handel

CRS

 

Goalie

Second Team

Name

School

Grade

Pos.

Rachael Rolle

CRS

11

M

Bridget Doherty

CRS

12

M

 Victoria Poust

WT

12

M

 Sarah Everett

CRN

11

D

Samie Hackman

PHS

12

F

 Grace Pool

Truman

12

M/B

Madi Neiman

Nesh

10

M

Brooke Cordisco

Nesh

11

D

Angie Lee

Ben

11

F

Anna Sharp

PHS

12

 M

Sophia Trozzi

WT

 

Goalie

Third Team

Name

School

Grade

Pos.

Jane Leible

Ben

9

D

 Karly Adkins

WT

11

 D

Olivia Kerns

Truman

12

 M/F

Dylan Beegal

Nesh

10

 D

Caroline Angerer

Nesh

12

 F

Fiona McGinley

CRS

12

 D

Kerry Kaufman

CRS

 9

F

Celie Burke

CRN

11

 F

Jamie Hude

PHS

12

D

Casey Glynn

PHS

11

 D

Maddie Tiemann

Nesh

 

Goalie

Honorable Mention

Name

School

Grade

Pos.

Danielle News

Ben

12

M

Kaylie Buechner

Ben

11

D

 Julia Castan

WT

12

D

 Grace Sotton

Tru

12

M

 Lexi Devlin

Tru

12

D

Paige Gonzalez

Tru

 9

F

 Brenna Schoenfeld

CRN

 9

 F

 Kate McQuarrie

CRN

11

D

Abby Lustig

CRN

12

F/M

 Sarah Beyer

CRS

12

 D

Keira Korzeb

PHS

 

Goalie

 

CONTINENTAL CONFERENCE

First Team All League

Name

School

Grade

Position

Cailey Lever

CB East

12

Attack/Mid

Phia Mannino

CB East

10

Attack

Elizabeth Philipp

CB East

11

Defense

Melanie Dunton

CB South

12

Mid

Casey Reilly

CB South

12

Attack

Anna Gwiazdzinski

Souderton

11

Attack

Lauren Kenah

Souderton

9

Mid

Casey Reichwein

CB West

12

Center D

Sydney Borneman

Pennridge

12

Center Mid

Kristin Varilla

North Penn

12

Attack/Mid

Emily Bullard

CB East

10

Keeper

Second Team All League

Name

School

Grade

Position

Emma Donnelly

CB East

11

Mid

Kyleigh Talomie

CB East

12

Mid

Annie Brady

CB South

12

Center D

Megan Weeks

CB South

12

Mid

Julia Bunch

CB West

10

Center Mid

Emily Crawford

North Penn

12

Mid Attack

Madison Waldspurger

North Penn

9

Defense

Caitlyn Amsden

Pennridge

12

Center Mid/Attack

Courtney Kenah

Souderton

11

Attack/Mid

Jess Schmidt

Souderton

12

Defense

Mackenzie Bross

Pennridge

12

Keeper

Third Team All League

Name

School

Grade

Position

Molly Eron

CB East

12

Defense

Kenzie Lever

CB East

10

Mid

Sophia Wasyliw

CB South

10

Attack

Emily Erickson

CB West

10

Center Attack

Meghan Daniels

North Penn

12

Defense

Jillian Lampitoc

North Penn

11

Attack

Emily Amsden

Pennridge

10

Rt Mid

Makenzie Adamson

Quakertown

11

Attack/Mid

Halle Frederick

Quakertown

11

Mid/D

Grace DeThomas

Souderton

12

Defense

Jillian Heilig

CB South

11

Keeper

Honorable Mention

Name

School

Grade

Position

Grace Bethke

CB East

10

Defender

Allie Gallant

CB East

11

Attack

Anna Gillard

CB South

11

Defense

Sofia Sonnet

CB South

12

Defense

Carlin McFadden

CB West

10

Rt Mid

Megan Albert

North Penn

10

Defense

Lexi Dinsmore

Pennridge

10

Center Defense

Kayla Richards

Pennridge

12

Attack/Mid

Randi Hess

Souderton

12

Attack

Jenna Hunsicker

Souderton

12

Mid

Cassidy Pitts

CB West

12

Keeper

Sportsmanship Award:  Pennridge

 

AMERICAN CONFERENCE

First Team

Player

School

Position

Hannah Havrilla

Wissahickon

Defense

Ava Borkowski

Plymouth Whitemarsh

Forward

Kaleigh Missimer

Plymouth Whitemarsh

Forward

Samantha Spera

Plymouth Whitemarsh

Midfield

Kennedy Reardon

Plymouth Whitemarsh

Midfield

Paige Doyle

Abington

Midfield

Ryann Kullmann

Upper Dublin

Midfield

Grace Ball

Wissahickon

Midfield

Kate Wojeck

Springfield

Midfield

Aileen Hughes

Abington

Midlfield / Defense

Megan Reilly

Wissahickon

Goalie

Second Team

Player

School

Position

Annie Ryan

Springfield

Defense

Livia Truong

Plymouth Whitemarsh

Defense

Olivia Geissler

Abington

Defense

Alainna Swift

Abington

Defense

Lauren Donofrio

Wissahickon

Defense

Emma Kate Powell

Upper Dublin

Defense

Meghan DiGiacomo

Plymouth Whitemarsh

Defense

Stephanie Scoma

Wissahickon

Midfield

Madison Casey

Upper Moreland

Midfield

Lucy Mackenzie

Cheltenham

Midfield

Nimi Badejoko

Cheltenham

Goalie

Third Team

Player

School

Position

Ang Spiezio

Hatboro-Horsham

Defense

Kayla Meakim

Upper Moreland

Defense

Mikayla DiMichele

Upper Dublin

Defense

Madeleine Casey

Upper Dublin

Defense

Anya Kochanowicz

Springfield

Defense / Midfield

Maddie Yoder

Springfield

Forward

Claudia Zanine

Upper Moreland

Forward

Hailey Copestick

Plymouth Whitemarsh

Forward

Anna Joseph

Abington

Forward

Megan Keller

Wissahickon

Midfield

Ellie Hughes

Abington

Goalie

Honorable Mention

Player

School

Position

Alena Doll

Wissahickon

Defense

Cassidy Hirsch

Upper Moreland

Defense

Kayla Link

Plymouth Whitemarsh

Defense

Mikayla Kizel

Abington

Defense

Lauren Greene

Upper Dublin

Forward

Jenn McCarry

Upper Dublin

Forward

Sorrell Long

Hatboro-Horsham

Midfield

Jennifer Byrne

Plymouth Whitemarsh

Defense

Bailey Messa

Cheltenham

Midfield

Gracie Woron

Springfield

Midlfield / Defense

Rebcca Beglund

Springfield

Goalie

Sportsmanship:  Upper Dublin