2018 SOL Girls Volleyball All-League

2018 SOL Girls Volleyball All League Selections

NATIONAL CONFERENCE

Name

Year

Team

Pos

AC Team

Jenn Krzeminski

Sr

Central Bucks East

MB

1

Elley Torres

Jr

Pennsbury

OH

1

Mackenzie Brooks

Sr

Central Bucks West

OH

1

Mary Baniewicz

So

Council Rock North

OH

1

Izzy Marinelli

So

Pennsbury

OH

1

Amanda Mass

Sr

Central Bucks West

OPP

1

Allie Burke

Jr

Central Bucks South

MB

1

Celina Varian

Sr

Council Rock South

OH

2

Ashleigh Adams

Fr

Council Rock North

OH/L

2

Paige O'Connell

Sr

Council Rock South

S

2

Chiara Ciccone

Jr

William Tennent

L

2

Coryn Oswald

Sr

Neshaminy

OH

2

Halle Sharp

Sr

Central Bucks East

OH

2

Riley Morgan

Jr

William Tennent

OH

2

Sydney Bawauh

Jr

Bensalem

OH

3

Courtney Pohl

So

Central Bucks South

OH

3

Zariah Prescott

So

Bensalem

MB

3

Vivien Agassi

Jr

Central Bucks East

OH

3

Ana Claricurzio

Jr

Central Bucks West

S

3

Jill Schweizer

Sr

Council Rock North

L/DS

3

Katie Rodman

So

Council Rock South

DS

3

Brooke Burns

Jr

Pennsbury

OPP

HM

Sara Streng

Sr

Bensalem

MB

HM

Rachel Krane

Jr

Neshaminy

S

HM

Jackie Essig

Sr

William Tennent

S/OPP

HM

Lizzie Shirley

Jr

Central Bucks South

S

HM

Abbie Drewes

Jr

Pennsbury

L

HM

Morgan D'Angelo

Jr

Central Bucks East

L

HM

Millie Grove

Fr

Central Bucks South

MB

HM

Maggie Winderman

Jr

Central Bucks West

L

HM

Ariana Ranieri

Jr

Council Rock South

OH

HM

Olive Somah

Sr

Harry S. Truman

MB

HM

Alissa Tressler

Sr

Harry S. Truman

OPP

HM

Sportsmanship Award:  William Tennent

 

AMERICAN CONFERENCE

Name

Year

Team

Pos

AC Team

Kaley Ehnow

Sr

Abington

OH

1

Megan Peuser

Sr

Plymouth Whitemarsh

MB

1

Cam Wild

Jr

Hatboro-Horsham

OH

1

Lily Acquaviva

Sr

Plymouth Whitemarsh

OH

1

Annie Faust

So

Upper Dublin

L

1

Jess Howard

So

Hatboro-Horsham

L

1

Katherine DeYesso

Jr

Pennridge

L

1

Fabiola Gonzales

Sr

Abington

L

2

Maria Iervolino

Sr

Souderton

OH

2

Francesca Dolan

Sr

North Penn

L

2

Jule Gibbons

Jr

Hatboro-Horsham

OPP/OH

2

Alycia Powers

Sr

North Penn

S

2

Aja Smith

So

Plymouth Whitemarsh

OH

2

Grace Wuillermin

Jr

Hatboro-Horsham

S

2

Megan Dougherty

Sr

Cheltenham

OH

3

Jenny Starzecky

Sr

Quakertown

OH/DS

3

Jordyn Peacock

Sr

Souderton

MB

3

Isabella Cooper

So

Pennridge

OPP

3

Gillian Conner

Sr

Plymouth Whitemarsh

OH

3

Maya Hanson

Jr

Souderton

S

3

Daniella Spruill

Sr

Hatboro-Horsham

MB

3

Tessa Mountain

Sr

Wissahickon

OH

HM

Morgan Patterson

Sr

North Penn

OH

HM

Bella Mazzeo

Sr

Souderton

L

HM

Sydney Jones

Sr

Upper Dublin

OH

HM

Mackenna Doud

Jr

Cheltenham

OH

HM

Alex Whalen

Sr

Quakertown

OH/DS

HM

Autumn Jerman

Sr

Wissahickon

MB

HM

Natalie Wernly

Jr

North Penn

OH

HM

Emily Cooper

Sr

North Penn

S

HM

Sarah Randall

Fr

Upper Dublin

S

HM

Izzy Reilly

Fr

Abington

S

HM

Sophia Repholz

Fr

Plymouth Whitemarsh

L

HM

 

Sportsmanship Award:  Pennridge, Upper Dublin, Wissahickon (3 way tie)