2019 SOL Boys Basketball All-League

2019 SOL Boys Basketball All-League Selections

NATIONAL CONFERENCE

First Team

James Duffy

Council Rock North

12

Lamont Hasker

Bensalem

12

Jack Rebholz

Council Rock South

11

Gary Francis

Pennsbury

12

Collin Connor

Pennsbury

11

Second Team

DJ Mischak

Council Rock North

12

David West

William Tennent

12

Derrik Cosenza

William Tennent

10

Nasir Williams

Bensalem

12

Mike Stewart

Council Rock South

11

Third Team

Hunter Wan

Council Rock North

11

TJ Rogers

Harry S. Truman

11

Damon McGovern

Neshaminy

11

Kyrie Miller

Pennsbury

11

TJ Igielski

Bensalem

12

Honorable Mention

Cooper Arnold

Pennsbury

11

Jordan Fant

Harry S. Truman

10

Jeremiah Alexander

Bensalem

11

Brian Schwartz

Council Rock South

12

Shawn Blank

Council Rock South

12

 

CONTINENTAL CONFERENCE

Sportsmanship Award:  CB East, Pennridge, Souderton

First Team

Name

School

Grade

Pos.

Alex Dietz

CB South

JR

G

Leo Masterson

CB East

SR

G

Jack Mulhearn

CB West

SR

G

Jonathan Post

Pennridge

SR

F

Sean Yoder

Pennridge

SR

G

Second Team

Name

School

Grade

Pos.

Tommy Kuypers

CB South

SR

F

AJ Mitchell

North Penn

SR

G

Jack Neri

CB West

JR

F

Nick Roggio

CB East

SR

C

Bobby Rosenberger

Quakertown

FR

G

Third Team

Name

School

Grade

Pos.

John Dominic

Pennridge

SR

G

Ian McCaw

CB South

SR

C

Ben Markowitz

CB East

SR

G

Mika Munari

CB West

JR

G

Andrew Vince

Souderton

JR

F/C

Honorable Mention

Name

School

Grade

Pos.

Jimmy Casey

Quakertown

SO

F

Tali McIver

North Penn

SR

G

Elias Ortiz

Quakertown

SR

G

Cole Prezelski

CB South

SR

G

Mekhi Williams

Souderton

SR

F

 

AMERICAN CONFERENCE

First Team

NAME

SCHOOL

GRADE

Eric Dixon

Abington

12

Lucas Monroe

Abington

12

Zahree Harrison

Cheltenham

11

Naheem Mcleod

Plymouth Whitemarsh

12

Tim Myarick

Cheltenham

12

Second Team

Jaelen McGlonne

Cheltenham

11

Kyin Healey

Cheltenham

12

Caelin Peters

Plymouth Whitemarsh

11

Corby Watkins

Upper Dublin

12

Eddie Fortescue

Wissahickon

12

Third Team

Jordan Pauls

Springfield

12

Wilson Krewson

Springfield

12

Drew Stover

Upper Dublin

10

Christian O’Donnell

Upper Moreland

12

Khalid Johnson

Hatboro-Horsham

12

Honorable Mention

Manir Waller

Abington

11

Jake Schalki

Hatboro-Horsham

12

Solomon McNair

Hatboro-Horsham

12

Jalen Mickens

Cheltenham

12

Darious Brown

Abington

12