SOL Schedule - (01-07-19 to 01-13-19)

SUBURBAN ONE LEAGUE SCHEDULE

Monday, January 07, 2019
BOYS BASKETBALL
Archbishop Carroll @ Cheltenham 7pm
Holy Ghost Prep @ Neshaminy 7pm
Souderton @ Phoenixville Area 6:30pm
Franklin Town Charter HS @ Upper Moreland 7pm

GIRLS BASKETBALL
Upper Moreland @ MAST Charter 4pm

Tuesday, January 08, 2019
BOYS BASKETBALL
Wissahickon @ Abington 7pm
Harry S Truman @ Bensalem 5pm
Central Bucks East @ Quakertown 7pm
Central Bucks South @ Council Rock North 7pm
Central Bucks West @ North Penn 7pm
Cheltenham @ Hatboro-Horsham 7pm
Pennsbury @ Council Rock South 7pm
William Tennent @ Neshaminy 7pm
Souderton @ Pennridge 7pm
Upper Dublin @ Plymouth Whitemarsh 7pm
Upper Moreland @ Springfield Twp 7pm

GIRLS BASKETBALL
Abington @ Wissahickon 7pm
Pennridge @ Souderton 7pm
Bensalem @ Harry S Truman 5pm
Quakertown @ Central Bucks East 7pm
Council Rock North @ Central Bucks South 7pm
North Penn @ Central Bucks West 7pm
Hatboro-Horsham @ Cheltenham 7pm
Council Rock South @ Pennsbury 7pm
Neshaminy @ William Tennent 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Upper Dublin 7m
Springfield Twp @ Upper Moreland 7pm

BOYS / GIRLS SWIMMING
William Tennent @ Abington 3:30pm
Nazareth Academy, Holy Ghost Prep @ Bensalem 3:30pm
Hatboro-Horsham @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Pennsbury @ Neshaminy 3:30pm
North Penn @ Pennridge 3:30pm
Quakertown @ Souderton 3:45pm
Springfield Twp @ Upper Dublin 3:30pm
Wissahickon @ Upper Moreland 3:30pm

WRESTLING

Wednesday, January 9, 2019
BOYS BASKETBALL

Central Bucks East @  Council Rock South 7pm
Springfield Twp @ Jenkintown 7pm

GIRLS BASKETBALL
Bensalem @ Upper Merion 6:45pm

WRESTLING
Abington @ Upper Dublin 7pm
Bensalem @ Pennsbury  7pm
North Penn @ Central Bucks East 7pm
Central Bucks South  @ Souderton 6:15pm - new time
Pennridge @ Central Bucks West 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Cheltenham 7pm
Council Rock North @ William Tennent 7pm
Neshaminy @ Harry S Truman  7pm
Hatboro-Horsham @ Upper Moreland 7pm
Springfield Twp @ Wissahickon 7pm

Thursday, January 10, 2019
BOYS BASKETBALL
Harry S Truman @ Pennsbury 7pm
Souderton @ Perkiomen Valley 5:30pm

GIRLS BASKETBALL
Neshaminy @ Souderton 7pm
Pennsbury @ Harry S Truman 7pm

BOYS / GIRLS SWIMMING
Neshaminy @ Springfield Twp 3:30pm

WRESTLING
Spring-Ford @ Council Rock South 7pm

Friday, January 11, 2019
BOYS BASKETBALL

Abington @ Hatboro-Horsham 7pm
Bensalem @ Council Rock North 7pm
Pennridge @ Central Bucks East 7pm
Central Bucks South @ North Penn 7pm
Quakertown @ Central Bucks West 7pm
Springfield Twp @ Cheltenham 7pm
Council Rock South @ William Tennent 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Upper Moreland 7pm
Wissahickon @ Upper Dublin 7:30pm

GIRLS BASKETBALL
Hatboro-Horsham @ Abington 7pm
Council Rock North @ Bensalem 7pm
Central Bucks East @ Pennridge 7pm
Central Bucks West @ Quakertown 7pm
Cheltenham @ Springfield Twp 7pm
William Tennent @ Council Rock South 7pm
North Penn @ Central Bucks South 7pm
Upper Moreland @ Plymouth Whitemarsh 7pm
Wissahickon @ Upper Dublin 6pm

BOYS / GIRLS SWIMMING
Abington @ Council Rock North 3:30pm
Bensalem @ Pennsbury 3:30pm
Central Bucks East @ North Penn 3:30pm
Central Bucks South @ Lower Moreland 3:45pm
Cheltenham @ Hatboro-Horsham 3:30pm
Council Rock South @ Neshaminy 3:30pm
Plymouth Whitemarsh @ Wissahickon  3:30pm
Quakertown @ Pennridge 3:30pm
Central Bucks West @ Souderton 3:45pm
Springfield Twp @ All American Weekend – tba
Upper Moreland @ Upper Dublin 3:30pm

WRESTLING
Council Rock South @ Rutgers - tba
Upper Dublin @ Upper Merion 7pm

Saturday, January 12, 2019
BOYS BASKETBALL

Bensalem @ Ridley HS 7pm
Central Bucks East @ Wissahickon 1:30pm
Central Bucks West @ Methacton 4:30pm
Phoenixville HS @  Harry S Truman 3:30pm
Penn Wood @ Neshaminy 1:30pm
Downingtown West @ North Penn 1:30pm
Pennsbury @ Pocono Mountain West 2pm
Boyertown @ Quakertown 7pm
Upper Merion @ Upper Dublin 7pm

GIRLS BASKETBALL
Cheltenham @ Bensalem 1:30pm
Perkiomen Valley @ Central Bucks East 2:30pm
Chester HS @ Harry S Truman 12:30pm
Lansdale Catholic @ William Tennent 2:30pm

WRESTLING
Abington @ Northern Lebanon Berserker Duals 8am
Bensalem @ Phantom Duals @ Phoenixville HS 9am
Central Bucks East @ Spring-Ford 11am
Central Bucks South @ Lehighton Area Duals 8am
Cheltenham @ Academy of the New Church Lions Dual – tba
Hatboro-Horsham @ Dallastown Duals 12:30pm
Big Red Duals – Souderton HS 9am
Quakertown Duals – tba

BOYS / GIRLS SWIMMING
Hatboro-Horsham @ Wilson Relays, Wilson HS 10:30am
Springfield Twp @ All American Weekend – tba
Upper Dublin @ Wilson Relays, Wilson HS 10:00am

Sunday, January 13, 2019
GIRLS BASKETBALL
Maggie Lucas Play-by-Play Classic
Souderton vs. Springside Chestnut Hill @ Jefferson University 10am
Neshaminy vs. Mount Lebanon @ Jefferson University 10am
Council Rock North vs. Bonner & Prendergast @ Jefferson University 11:30am

Upper Dublin vs. Imhotep  @ Jefferson University 1pm
Central Bucks West vs. Springfield @ Jefferson University 2:30pm
North Penn vs. Pennsbury @ Jefferson University 8:30pm