SOL Schedule - (01-09-17 to 01-14-17)

SUBURBAN ONE LEAGUE SCHEDULE
 (Schedule is based on Schedule Star Schedule and is subject to change.)

Monday, January 09, 2017
BOYS BASKETBALL

GIRLS BASKETBALL
William Tennent @ Bensalem 7pm
Owen J Roberts @ Souderton 6pm

Tuesday, January 10, 2017
BOYS BASKETBALL
Bensalem @ Abington 7pm
Central Bucks South @ Central Bucks East 7pm
Hatboro-Horsham @ Cheltenham 7pm
Neshaminy @ Council Rock South 7pm
Pennsbury @ Harry S Truman 7pm (Ppd)
Pennridge @ North Penn 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Quakertown 7pm
Souderton @ William Tennent 7pm
Springfield Twp @ Wissahickon 7pm
Upper Moreland @ Upper Dublin 7pm

GIRLS BASKETBALL
Abington @ Bensalem 7pm
Central Bucks East @ Central Bucks South 7pm
Audenried Charter @ Central Bucks West 7pm
Cheltenham @ Hatboro-Horsham 7pm
Councll Rock South @ Neshaminy 7pm
Harry S Truman @ Pennsbury 7pm (Ppd)
North Penn @ Pennridge 7pm
Quakertown @ Plymouth Whitemarsh 7pm
William Tennent @ Souderton 7pm
Wissahickon @ Springfield Twp 7pm
Upper Dublin @ Upper Moreland 7pm

BOYS / GIRLS SWIMMING
Central Bucks West @ Abington 3:30pm
Bensalem @ Council Rock North 3:30pm
Council Rock South @ Neshaminy  3:30pm
Hatboro-Horsham @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Pennridge @ North Penn 3:45pm
Pennsbury @ William Tennent 3:30pm
Quakertown @ Souderton 3:45pm
Springfield @ Wissahickon 3:30pm
LaSalle @ Upper Dublin 3:30pm

WRESTLING
Owen J Roberts @ Souderton 5;30pm

Wednesday, January 11, 2017
BOYS BASKETBALL

Boys Latin School @ Central Bucks West 7pm
Academy of the New Church @ Cheltenham 7pm

GIRLS BASKETBALL
Cheltenham @ Interboro 7pm
Harry S Truman @ Pennridge 7pm

WRESTLING
Abington @ Neshaminy 7pm
Council Rock North @ Bensalem 7pm
Central Bucks East @ Pennridge 7pm
Centarl Bucks West @ Central Bucks South  7pm
Cheltenham @ Upper Moreland 7pm
Council Rock South @ Harry S Truman 7pm
Quakertown @ Hatboro-Horsham 7pm
North Penn @ William Tennent 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Springfield Twp 7pm
Upper Dublin @ Wissahickon 7pm

Thursday, January 12, 2017
BOYS BASKETBALL
Abington @ Council Rock South 7pm
Pennsbury @ Bensalem 7pm
Harry S Truman @ Council Rock North 7pm
Holy Ghost Prep @ Neshaminy 7pm

Springfield Twp @ Hatboro-Horsham 7pm

GIRLS BASKETBALL
Council Rock South @ Abington 7pm
Bensalem @ Pennsbury 7pm
Council Rock North @ Harry S Truman 7pm
Hatboro-Horsham @ Springfield Twp 7pm

BOYS / GIRLS SWIMMING
Bensalem @ Norristown 3:30pm
North Penn @ Central Bucks West 3:30pm
Upper Dublin @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Upper Moreland @ Holy Ghost Prep 3:30pm

Friday, January 13, 2017
BOYS BASKETBALL

North Penn @ Central Bucks East 7pm
Souderton @ Central Bucks South 7pm
William Tennent @ Central Bucks West 7pm
Upper Dublin @ Cheltenham 7pm
Upper Moreland @ Plymouth Whitemarsh 7pm
Wissahickon @ Quakertown 6pm

GIRLS BASKETBALL
Central Bucks East @ North Penn 7pm
Central Bucks South @ Souderton 7pm
Central Bucks West @ William Tennent 7pm
Cheltenham @ Upper Dublin  7pm
Plymouth Whitemarsh @ Upper Moreland 7pm
Quakertown @ Wissahickon 7pm

BOYS / GIRLS SWIMMING
Pennsbury @ Abington 3:30pm
William Tennent @ Bensalem 3:30pm
Quakretown @ Central Bucks East 3:30pm
Souderton @ Central Bucks South 3:30pm
Wissahickon @ Hatboro-Horsham 3:45pm

Saturday, January 14, 2017
BOYS BASKETBALL

Abington vs Upper Dublin @ PW 4pm
Souderton @ Bensalem 2pm
Central Bucks East @ Council Rock North 4:30pm
Central Bucks South vs. Harry S Truman @  Quakertown 3pm
Cheltenham @ Central Bucks West 2pm   * (New Time)
Council Rock South vs Pennridge @ Council Rock North 1:30pm
Hatboro-Horsham vs. Pennsbury @ William Tennent 5pm
Neshaminy vs. Wissahickon @ Bensalem 12:30pm
Springfield Twp @ Plymouth Whitemarsh 7pm
William Tennent @ Quakertown 6pm

GIRLS BASKETBALL
Abington @ Pennridge @ CB West 12:30pm  * (New Time)
Bensalem @ Quakertown 4:30pm
Central Bucks East @ Council Rock North 3pm
Central Bucks South vs. Hatboro-Horsham @ CB West 11am
Council Rock South vs. Souderton @ Wm Tennent 3pm
Springfield Twp vs. Harry S Truman @ PW 5:30pm
Neshaminy vs Wissahickon @ Bensalem 11am
Pennsbury vs. William Tennent 7pm

WRESTLING
Big Red Duals @ Souderton 8am
Central Bucks South @ Lehighton Tournament 8am
Escape the Rock Tournament @ Council Rock South
Hatboro-Horsham @ Dallastown Duals
Spartan Clash @ Springfield Twp 7am

BOYS / GIRLS SWIMMING
North Penn, Upper Dublin @ Wilson Relays – tba
Springfield Twp @ All-American Weekend - tba

Sunday, January 15, 2017
GIRLS BASKETBALL
Central Bucks West @ Neshaminy  @ Phila University 7pm
Council Rock North @  Maggie Lucas Classic @ Phila University1pm
North Penn vs. Gwynedd Mercy Academy @ Phila University  - tba
Upper Dublin vs. Archbishop Ryan  @ Phila University 8:30pm