SOL Schedule - (01-14-19 to 01-20-19)

SUBURBAN ONE LEAGUE SCHEDULE

Monday, January 14, 2019
BOYS BASKETBALL
Hatboro-Horsham @ Souderton 7pm
Pennridge @ Spring-Ford 6:45pm

GIRLS BASKETBALL
Plymouth Whitemarsh @ Central HS 3:15pm
Wissahickon @ Fels HS 3:15pm

WRESTLING
Central Bucks South @ Conwell Egan Catholic 7pm

Tuesday, January 15, 2019
BOYS BASKETBALL
Cheltenham @ Abington 7pm
Central Bucks West @ Central Bucks South 7pm
Council Rock South @ Council Rock North 7pm
William Tennent @ Harry S Truman 7pm
Hatboro-Horsham @ Plymouth Whitemarsh 7pm
Pennsbury @ Neshaminy 6pm
North Penn @ Pennridge 7pm
Souderton @ Quakertown 7pm
Upper Dublin @ Springfield Twp 7pm
Upper Moreland @ Wissahickon 7pm

GIRLS BASKETBALL
Abington @ Cheltenham 7pm
Central Bucks West @ Central Bucks South 6:30pm
Council Rock South @ Council Rock North 5:15pm
Harry S Truman @ William Tennent  7pm
Plymouth Whitemarsh @ Hatboro-Horsham 7pm
Neshaminy @ Pennsbury 7pm
Pennridge @ North Penn 7pm
Quakertown @ Souderton 7pm
Springfield Twp @ Upper Dublin 7pm
Wissahickon @ Upper Moreland 7pm

BOYS / GIRLS SWIMMING
Neshaminy @ Abington 3:30pm
Bensalem @ Council Rock South 3:30pm
Quakertown @ Central Bucks East 3:30pm
Central Bucks South @ Souderton 3:45pm
Springfield Twp @ Cheltenham 3:30pm
Council Rock North @ William Tennent 3:30pm
Hatboro-Horsham @ Wissahickon 3:30pm
Pennridge @ Central Bucks West 3:30pm
Upper Dublin @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm

Wednesday, January 16, 2019
BOYS BASKETBALL
Quakertown @ Freedom HS 7pm

GIRLS BASKETBALL

BOYS / GIRLS SWIMMING
Lansdale Catholic @ Upper Moreland 3:30pm

WRESTLING
Plymouth Whitemarsh @ Abington 7pm
Council Rock South @ Bensalem 7pm
Souderton @ Central Bucks East 7pm
Cheltenham @ Wissahickon 7pm
Council Rock North @ Neshaminy 7pm
Hatboro-Horsham @ Springfield Twp 7pm
North Penn @ Quakertown 7pm
Pennridge @ Central Bucks South 7pm
Upper Dublin @ Upper Moreland 7pm
Pennsbury @ William Tennent 7pm

Thursday, January 17, 2019
BOYS BASKETBALL
Springfield Twp @ Abington 7pm
Neshaminy @ Bensalem 7pm
Pennsbury @ Council Rock North 7pm
Harry S Truman @ Council Rock South 7pm
North Penn @ Souderton 8pm

GIRLS BASKETBALL
Abington @ Springfield Twp 7pm
Bensalem @ Neshaminy 7pm
Council Rock North @ Pennsbury 7pm
Council Rock South @ Harry S Truman 7pm
North Penn @ Souderton 6:30pm

Friday, January 18, 2019
BOYS BASKETBALL

Central Bucks East @ Central Bucks West 6:30pm
Upper Moreland @ Cheltenham 7pm
Upper Dublin @ Hatboro-Horsham 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Burger King Classic – Erie Cathedral Prep School 7:30pm
Quakertown @ Central Bucks South 7pm
William Tennent @ New Foundations Charter HS 7pm

GIRLS BASKETBALL
Central Bucks East @ Central Bucks West 5pm
Central Bucks South @ Quakertown 7pm
Cheltenham @ Upper Moreland  7pm
Hatboro-Horsham @ Upper Dublin 7pm
North Penn @ Gloucester Catholic 4pm
Plymouth Whitemarsh @ Wissahickon 7pm
New Foundations Charter @ William Tennent 7pm

BOYS / GIRLS SWIMMING
Bensalem @ Atlantic City HS 3:30pm
Central Bucks West @ Central Bucks East 6pm
Pennridge @ Central Bucks South 3:30pm
Wissahickon @ Cheltenham 3:30pm
Council Rock North @ Neshaminy 3:30pm
Upper Dublin @ Hatboro-Horsham 3:45pm
Quakertown @ North Penn 3:30pm
Upper Moreland @ Holy Ghost Prep 3:30pm
Pennsbury @ William Tennent 3:30pm

WRESTLING
Harry S Truman @ New Oxford Varsity Tournament – tba
Pennridge @ Pennsbury 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Grapple at the Brook (Springbrook HS, MD) – tba

Saturday, January 19, 2019
BOYS BASKETBALL

Abington @ South County HS 3pm
Bensalem @ North Penn 1:30pm
Central Bucks South @ Willliam Tennent 2:30pm - Postponed
Harry S Truman @ Upper Moreland 5pm - Cancelled
Pennsbury @ Chichester 2:30pm
Plymouth Whitemarsh @ Burger King Classic – Erie Cathedral Prep School-tba

Springfield Twp @ The Christian Academy 3pm

GIRLS BASKETBALL
Abington @ Governor Mifflin 2:30pm
Bensalem @  New Hope-Solebury 1pm (Postponed)
Plymouth Whitemarsh @ Central Bucks South 1pm
Cheltenham @ Pennsbury 1:30pm (Postponed)
Harry S Truman @ Upper Moreland 3:30pm (Cancelled)
Kennett HS @ Pennridge 5:30pm
Pen Argyl Area HS @ Quakertown 1:30pm (Postponed)
Wissahickon @ West Chester East 2:30pm

WRESTLING
Spartan Clash @ Springfield Twp 9am
CBE, CBS @ Buckley Duals @ Haverford HS 9am
Escape the Rock Tournament @ Council Rock South – tba
Harry S Truman @ New Oxford Varsity Tournament – tba
Plymouth Whitemarsh @ Grapple at the Brook (Springbrook HS, MD) – tba
Upper Dublin @ Chichester Duals 8am
Strath Haven @ Wissahickon  7pm

Sunday, January 20, 2019
BOYS BASKETBALL

Abington @ Bullis School 12:30pm

GIRLS BASKETBALL
Council Rock North @ Mount St. Joseph Academy 2:30pm

WRESTLING
Escape the Rock Tournament @ Council Rock South – tba