SOL Schedule - (04-15-19 to 04-20-19)

SUBURBAN ONE LEAGUE SCHEDULE

Monday, April 15, 2019
BASEBALL
Abington @ Hatboro-Horsham 3:30pm - postponed to Tues Apr 16
Bensalem @ Council Rock North 3:30pm - postponed
Pennridge @ Central Bucks East 3:45pm - postponed to Tues Apr 16
Central Bucks South @ North Penn 3:45pm - postponed to Tues Apr 16
Quakertown @ Central Bucks West 3:45pm - postponed - tba
Springfield Twp @ Cheltenham 3:30pm - postponed
Harry S Truman @ Pennsbury 3:30pm
Neshaminy @ Souderton 3:45pm - postponed to Tues Apr 16
Plymouth Whitemarsh @ Upper Moreland 3:30pm - postponed to Tues Apr 16

SOFTBALL
Hatboro-Horsham @ Abington 3:30pm - postponed to Tues Apr 16
Bensalem @ Council Rock North 3:30pm - postponed
Central Bucks East @ Pennridge 6:30pm - postponed to Tues Apr 16
North Penn @ Central Bucks South  3:30pm - postponed to Tues Apr 16
Central Bucks West @ Quakertown 3:30pm - Postponed to Tues Apr 16
Cheltenham @ Springfield Twp 3:30pm - postponed
Pennsbury @ Harry S Truman  3:30pm - postponed to Tues Apr 16
Souderton @ Neshaminy 3:30pm
Upper Moreland @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm - posponed
Upper Dublin @ Wissahickon 3:30pm - postponed to Tues Apr 16

BOYS LACROSSE
North Penn @ Central Bucks East 3:30pm
Pennridge  @ Central Bucks South 5:30pm
Council Rock North @ Haverford 6pm
Upper Moreland @ Council Rock South 3:3pm
Lansdale Catholic @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Radnor @ Wissahickon 5:30pm

GIRLS LACROSSE
Abington @ Springfield Twp 3:30pm
Central Bucks East @  North Penn 3:45pm
Central Bucks South @ Archbishop Wood 3:30pm
Pennsbury @ Central Bucks West 7pm
Cheltenham @ Upper Dublin 3:30pm
Council Rock North @ Pennridge 7:15pm
Hatboro-Horsham @ Souderton 5pm
Wissahickon @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Quakertown @ Upper Moreland 3:30pm

BOYS VOLLEYBALL
William Tennent @ Abington 3:30pm
Cheltenham @ Bensalem 3:30pm
Central Bucks South @ Central Bucks East 6:30pm
Central Bucks West @ North Penn 7pm
Pennsbury @ Neshaminy 6pm
Quakertown @ Pennridge 6:30pm
Souderton @ Upper Dublin 5pm

BOYS TENNIS
Abington @ Holy Ghost Prep 3:30pm
Central Bucks South @ Hatboro-Horsham 3:30pm
Central Bucks West @ North Penn 3:45pm - postponed to Tues Apr 16
Dock Mennonite Academy @ Souderton 3:45pm
Upper Dublin @ Upper Moreland 3pm

Tuesday April 16, 2019
BASEBALL

Abington @ Hatboro-Horsham 3:30pm
Pennridge @ Central Bucks East 3:45pm 
Plymouth Whitemarsh @ Upper Moreland 3:30pm
Neshaminy @ Souderton 3:45pm 
Central Bucks South @ North Penn 3:45pm
 

SOFTBALL
Conwell Egan @ Council Rock North 3:30pm

Hatboro-Horsham @ Abington 3:30pm
Central Bucks East @ Pennridge 6:30pm 
Pennsbury @ Hatboro-Horsham 3:45pm - postponed tba
Pennsbury @ Harry S Truman  3:30pm
North Penn @ Central Bucks South  3:30pm
Springfield Twp @ Harriton 1pm
Central Bucks West @ Quakertown 3:30pm
Gwynedd Mercy Academy @ Upper Dublin 3:30pm
Upper Dublin @ Wissahickon 3:30pm
Wissahickon @ Dock Mennonite Academy 4pm - postponed
 

BOYS LACROSSE
Springfield Twp @ Abington 6pm
Neshaminy @ Central Bucks West 7pm
Marple Newtown @ Council Rock South 3:30pm
Souderton @ Hatboro-Horsham 3:45pm
Upper Moreland @ Quakertown 3:30pm
Upper Dublin @ Parkland 7pm

GIRLS LACROSSE
Central Bucks West @ Abington 7pm
Neshaminy @ Bensalem 3:30pm
Wissahickon @ Penncrest 1pm

BOYS VOLLEYBALL
Upper Dublin @ North Penn 7pm
Pennridge @ Parkland 6:30pm

BOYS TENNIS
Holy Ghost Prep @ Council Rock North 3:30pm
Pennridge @ Dock Mennonite Academy 3:45pm

Central Bucks West @ North Penn 3:45pm
Palisades @ Quakertown 3:45pm
Pope John Paul II @ Souderton 3:45pm
Upper Moreland @ Pennsbury 3:30pm

BOYS TRACK
Central Bucks East, Souderton @ Central Bucks West 3pm
Pennridge @ Central Bucks South 3pm
Cheltenham @ Wissahickon 1pm
Council Rock North @ Neshaminy 3:30pm
North Penn @ Quakertown 3:30pm
Pennsbury @ William Tennent 3:30pm

GIRLS TRACK
Central Bucks East, Souderton @ Central Bucks West 3pm
Central Bucks South @ Pennridge 3:30pm
Cheltenham @ Wissahickon 1pm
Neshaminy @ Council Rock North 3:30pm
Quakertown @ North Penn 3:30pm
William Tennent @ Pennsbury 3:30pm

Wednesday, April 17, 2019
BASEBALL
Cheltenham @ Abington 3:30pm
Central Bucks East @ Bensalem 3:30pm
Central Bucks South @ Central Bucks West 3:45pm
Council Rock North @  Southern Trip  - tba
Harry S Truman @ William Tennent 3:30pm
Hatboro-Horsham @ Plymouth Whitemarsh  3:30pm
Pennsbury @ Neshaminy 3:45pm
North Penn @ Pennridge 3:30pm
Quakertown @ Souderton 3:45pm
Upper Dublin @ Springfield Twp 3:45pm
Wissahickon @ Upper Dublin 10:30am - resume game from Friday Apr 12
Upper Moreland @ Wissahickon 3:45pm

SOFTBALL
Abington @ Cheltenham 3:30pm
Bensalem @ Central Bucks East 3:30pm
Harry S Truman @ William Tennent 3:30pm
Pennridge @ North Penn 3:45pm
Quakertown @ Souderton 3:45pm
Springfield Twp  Upper Dublin 3:30pm
Wissahickon @ Upper Moreland 3:30pm

BOYS LACROSSE
Council Rock North @ Harry S Truman 3:30pm
Hatboro-Horsham @ North Penn 7pm
Neshaminy @ Coatesville 3:45pm
Plymouth Whitemarsh @ Wissahickon 5:30pm
Crestwood @ Upper Dublin 4pm

GIRLS LACROSSE
Academy of the New Church @ Bensalem 3:45pm
Central Bucks South @ Ridley 7:30pm
Easton @ North Penn 3:30pm
Quakertown @ Pennridge 7pm
Upper Moreland @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Penncrest @ Souderton 6:30pm
Haverford @ Upper Dublin 3:30pm

BOYS VOLLEYBALL
Neshaminy @ Bensalem 3:30pm
Pennridge @ Central Bucks East 3:30pm
Souderton @ Central Bucks South 6pm
Quakertown @ Central Bucks West 6:30pm
William Tennent @ Cheltenham 3:30pm

BOYS TENNIS
Holy Ghost Prep @ Bensalem 3:30pm
Souderton @ Central Bucks East 3:30pm
North Penn @ Council Rock North 3:30pm
Quakertown @  Pottsgrove 3:30pm
Upper Moreland @ William Tennent 3:30pm

BOYS TRACK
Harry S Truman @ Father Judge Relays 1pm
Upper Dublin, Upper Moreland, Springfield Twp @ Hatboro-Horsham 3pm

GIRLS TRACK
Harry S Truman @ Father Judge Relays 1pm
Upper Dublin, Upper Moreland, Springfield Twp @ Hatboro-Horsham 3pm

Thursday, April 18  2019
BASEBALL
Bensalem @ Upper Merion 11am
Central Bucks East @ Neshaminy 3:45pm
Central Bucks South @ Hatboro-Horsham 11am
Council Rock North @ Southern Trip – tba
Southern Lehigh @ Pennridge 4pm
Quakertown @ Plymouth Whitemarsh  3:45pm
Springside Chestnut Hill @ Springfield Twp 4pm
Esperanza @ Upper Dublin 12pm

SOFTBALL
Bensalem @ Friends Select 3:30pm
Easton @ Central Bucks South 4pm
Upper Moreland @ Harry S Truman 3:30pm
Neshaminy @ Quakertown 3:30pm

BOYS LACROSSE
Central Bucks East @ Academy of the New Church 4pm
Ridley @ Central Bucks South 1pm
Penncrest @ Central Bucks West 7pm
Quakertown @ Moravian Academy 4pm
Germantown Academy @ Springfield Twp 3:45pm

GIRLS LACROSSE
Pennridge @ Central Bucks East 3:30pm
Northampton @ Quakertown 4pm
Ridley @ Upper Moreland 12pm

BOYS VOLLEYBALL

BOYS TENNIS

BOYS TRACK
Pennridge @ Pirate Invitational @ Palisades HS 3pm

GIRLS TRACK
Pennridge @ Pirate Invitational @ Palisades HS 3pm

Friday, April 19, 2019
BASEBALL

SOFTBALL

BOYS LACROSSE

GIRLS LACROSSE

BOYS VOLLEYBALL

BOYS TENNIS

BOYS TRACK

GIRLS TRACK

Saturday, April 20, 2019
BASEBALL
Lincoln @ Bensalem 11am

BOYS LACROSSE
North Penn @ Northern Calvert MD 10am

BOYS TRACK
Central Bucks West Relays 10am
WIssahickon Relays 10am
Hatboro-Horsham @ Jack Roddick Invitational @ Shippensburg U –tba
Upper Moreland @ Joseph Kellerman Invitational, Great Valley HS 9am

GIRLS TRACK
Central Bucks West Relays 10am
WIssahickon Relays 10am
Hatboro-Horsham, Neshaminy @ Jack Roddick Invitational @ Shippensburg U –tba
Upper Moreland @ Joseph Kellerman Invitational, Great Valley HS 9am