SUBURBAN ONE LEAGUE SCHEDULE
Monday, January 28, 2019
GIRLS BASKETBALL
Cheltenham @ Pennsbury 7pm
Villa Joseph Marie @ Council Rock South 7pm
Harry S Truman @ Upper Moreland 5:30pm
Pen Argyl Area HS @ Quakertown 7pm
BOYS BASKETBALL
Chester Charter School @ Harry S Truman 7pm
Tuesday, January 29, 2019
BOYS BASKETBALL
Abington @ Plymouth Whitemarsh 7pm - postponed to Wed 7pm
Bensalem @ Council Rock South 7pm - Postponed to Wed 7pm
Central Bucks East @ Souderton 7pm - Reschedule for Wed Jan 30 5pm (JV 3:30pm)
Central Bucks South @ Pennridge 7pm - Rescheduled for Mon Feb 4 7pm
Wissahickon @ Cheltenham 7pm - Rescheduled for Thurs Jan 31 7pm
Neshaminy @ Council Rock North 7pm - Postponed to Thurs Jan 31 7pm
Springfield Twp @ Hatboro-Horsham 7pm - New Time 3:30 p.m.
Quakertown @ North Penn 7pm - Rescheduled for Thurs Jan 31 7pm
William Tennent @ Pennsbury 7pm - Postponed
Upper Moreland @ Upper Dublin 7pm - Rescheduled for Wed Jan 30 4pm
GIRLS BASKETBALL
Plymouth Whitemarsh @ Abington 7pm - Rescheduled for Wed Jan 30 7pm
Council Rock South @ Bensalem 7pm - New Time 3:30pm
Souderton @ Central Bucks East 7pm - Rescheduled for Thursday Jan. 31 7pm
Pennridge @ Central Bucks South 7pm - Rescheduled for Mon Feb 4 7pm
Cheltenham @ Wissahickon 7pm - Rescheduled for Mon Feb 4 7pm
Neshaminy @ Council Rock North 5:15pm - Postponed
Villa Joseph Marie @ Harry S Truman 7pm - Postponed to Wed Jan 30 4:30pm
Hatboro-Horsham @ Springfield Twp 7pm - New Time 3:30 p.m.
North Penn @ Quakertown 7pm - Rescheduled for Wed Jan 30 7pm
Pennsbury @ William Tennent 7pm - Postponed
Upper Dublin @ Upper Moreland 7pm - Rescheduled for Wed Jan 30 4pm
BOYS / GIRLS SWIMMING
Abington @ Council Rock South 3:30pm - Rescheduled to Wed Jan 30
Bensalem @ William Tennent 3:30pm
Pennridge @ Central Bucks East 3:30pm - Postponed
Quakertown @ Central Bucks South 3:30pm - Rescheduled for Wed Feb 6
Plymouth Whitemarsh @ Cheltenham 3:30pm
Council Rock North @ Pennsbury 3:30pm
Upper Moreland @ Hatboro-Horsham 3:45pm
North Penn @ Souderton 3:45pm
Springfield Twp @ Wissahickon 3:30pm - Postponed
LaSalle College HS @ Upper Dublin 6pm
Wednesday, January 30, 2019
BOYS BASKETBALL
William Tennent @ Central Bucks South 7pm
Abington @ Plymouth Whitemarsh 7pm
Bensalem @ Council Rock South 7pm
Neshaminy @ Lansdale Catholic 7pm
Upper Moreland @ Upper Dublin 4pm
Central Bucks East @ Souderton 5pm (JV 3:30 pm)
GIRLS BASKETBALL
Plymouth Whitemarsh @ Abington 7pm
Collegium Charter @ Springfield Twp 7pm - Rescheduled for Thurs Jan 31
North Penn @ Quakertown 7pm
Villa Joseph Marie @ Harry S Truman 7pm
Upper Dublin @ Upper Moreland 4pm
Chester HS @ Wissahickon 7pm - postponed
BOYS / GIRLS SWIMMING
Abington @ Council Rock South 3:30pm
WRESTLING
Abington @ Hatboro-Horsham 7pm
Bensalem @ Council Rock North 7pm
Pennridge @ Central Bucks East 7pm
Central Bucks South @ North Penn 7pm
Quakertown @ Central Bucks West 7pm
Springfield Twp @ Cheltenham 7pm
Council Rock South @ William Tennent 7pm
Harry S Truman @ Pennsbury 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Upper Moreland 7pm
Wissahickon @ Upper Dublin 7pm
Thursday, January 31, 2019
BOYS BASKETBALL
Council Rock North @ Perkiomen Valley 7pm - Rescheduled for Sat Feb 2, 3pm
Wissahickon @ Cheltenham 7pm
Quakertown @ North Penn 7pm
Neshaminy @ Council Rock North 7pm
Council Rock South @ Pennsbury 7pm
Plymouth Whitemarsh @ Upper Dublin 7pm
GIRLS BASKETBALL
Harry S Truman @ Bensalem 5pm
Pennsbury @ Council Rock South 7pm
William Tennent @ Neshaminy 7pm
Collegium Charter @ Springfield Twp 7pm - Rescheduled for Sat Feb 2 7pm
Abington @ Souderton 4:30pm - Rescheduled for Monday, Feb 4 7pm
Souderton @ Central Bucks East 7pm
BOYS / GIRLS SWIMMING
Cheltenham @ Abington 6pm
Pennsbury @ North Penn 3:45pm
Norristown @ Plymouth Whitemarsh 3:30pm
Springfield Twp @ Lower Moreland 3:45pm
WRESTLING
Cheltenham @ Conwell Egan Catholic HS 6pm
Strath Haven @ Wissahickon 7pm
Friday, February 1, 2019
BOYS BASKETBALL
Abington @ Wissahickon 7pm
Bensalem @ Harry S Truman 5:30pm
Quakertown @ Central Bucks East 7pm
Central Bucks South @ Council Rock South 5:30pm
North Penn @ Central Bucks West 7pm
Hatboro-Horsham @ Cheltenham 7pm
Neshaminy @ William Tennent 7pm
Pennridge @ Souderton 7pm
Pennsbury @ Frankford 4:30pm
Springfield Twp @ Upper Moreland 7pm
GIRLS BASKETBALL
Wissahickon @ Abington 7pm
Central Bucks East @ Quakertown 7pm
Central Bucks South @ Perkiomen Valley 7pm
Central Bucks West @ North Penn 7pm
Neshaminy @ Council Rock North 6pm
Cheltenham @ Hatboro-Horsham 7pm
Souderton @ Pennridge 7pm
Upper Dublin @ Plymouth Whitemarsh 7pm
Upper Moreland @ Springfield Twp 7pm
BOYS / GIRLS SWIMMING
Central Bucks East @ Neshaminy 3:30pm
Central Bucks South @ Central Bucks West 6pm
Council Rock South @ Council Rock North 3:30pm
Lansdale Catholic @ Quakertown 3:30pm
Upper Moreland @ William Tennent 3:30pm
WRESTLING
District Duals Finals - tba
Saturday, February 2, 2019
BOYS BASKETBALL
Central Bucks East @ New Hope-Solebury 6pm
Central Bucks West @ William Tennent 3pm
Council Rock North @ Perkiomen Valley 7pm
Harry S Truman @ Upper Moreland 7pm
Reading HS @ Pennridge 4:30pm
Malvern Prep vs. Plymouth Whitemarsh @ Scholastic play by play 5:30pm
GIRLS BASKETBALL
Bensalem @ New Hope-Solebury 1pm
Mastery Charter North @ Central Bucks South 1pm
Collegium Charter @ Springfield Twp 7pm
Upper Dublin @ Central Bucks West 5pm
WRESTLING
Interboro Invitational 8:45am
Central Bucks East Invitational 8:30am
District Duals Finals – tba
Plymouth Whitemarsh @ Norristown 11am
- Log in to post comments